BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Vestuvinės suknelės’ kategorija

Ieškant vestuvinės suknelės

2012-06-09

Mados vėjai neaplenkia ieškančių vestuvinių suknelių. Nuotaką paprastai įsivaizduojame balta suknele - lyg iš pieno plaukusią, tačiau baltą spalvą vis labiau nukonkuruoja kitos. Sakoma, kad balta spalva asocijuojasi su nekaltybe, o tokių nuotakų mūsuose vis rečiau besutiksi.

Tad kokie mados vėjai šiemet įsisuko į vestuvinių suknelių rinką? Šiemet madinga derinti baltą spalvą su tamsia. Jei suknelė balta, siūloma dėti juodą dirželį. O kartais nuotakos, pamindamos po kojomis visus stereotipus, velkasi juodą suknelę. Madingos flamingo rausvumo, rudos, kakavinės, šampaninės spalvos vestuvinės suknelės. Daug dėmesio skiriama audiniams. Jie lengvi, plaukiantys. Būsimųjų nuotakų akį traukia organza - audinys iš kaprono, papuoštas nėrinukais. Madinga gėlėta faktūra, karoliukai, blizgučiai. Skaityti toliau [...]

Rodyk draugams

Kodėl vestuvinės suknelės yra baltos ir kitos vestuvių tradicijos

2011-10-23

suknele

Manote, kad nuotakos visada dėvėjo baltas vestuvines sukneles? Deja, ne. Senovėje nuotakos vilkėjo šviesių atspalvių spalvotas vestuvines sukneles, taip išreikšdamos savo džiaugsmą. Vakarų Europoje baltos vestuvinės suknelės nebuvo populiaros iki karalienės Viktorijos laikų, kuomet ji balta vestuvine suknele, per savo vestuves norėjo pabrėžti savo statusą. Baltos vestuvinės suknelės niekada nereiškė skaistumo, kol krikščionių bažnyčia „neprisegė” ant jų tokios etiketės. Taigi drąsiai galite pridėti šiek tiek spalvų į savo vestuvinę aprangą.
Ansktyviausi vestuviniai žiedai buvo pagaminti iš susuktų kanapių ar žolės kasų. Jie greitai išėjo iš mados ir buvo pakeisti patvariais metaliniais žiedais. Tik maždaug apie 15 amžių, kai deimantai pasirodė rinkoje, atsirado su žiedais susieta stipraus įsipareigojimo simbolika. Ši susižiedavimo tradicija išliko populiari ir šiandieną. Vestuvių juostomis kanapės arba neapipinti žolė buvo anksčiau žiedais. Jie galiausiai sumažėjo iš malonės, pakeičiamas ilgalaikio metalų iki maždaug 15 amžiuje, kai deimantų atėjo į sceną, reikšti vertingą tvirtą įsipareigojimą, tradiciją, kuri moderniausių poros norite išsaugoti.
Pamergių suknelės dabar dažniausiai būna visiškai vienodos. Iš kur atsirado ši praktika ? Prieš daugelį metų nuotakos draugės vilkėdavo tokias pačias sukneles kaip nuotaka, kad suklaidintų piktąsias dvasias, kurios norėjo sunaikinti nuotakos laimę. Tai taip pat padėdavo apsaugoti nuotaką nuo galimo jaunikio varžovo pagrobimo. Linksmi laikai buvo :)
Senovės Romoje santuoka nebuvo teisėta, kol pora nepasibučiuodavo. Bučinys buvo kaip teisinis antspaudas ratifikuojantis sutartį. Šiais laikais šis paprotys taip pat yra išlikęs, tik gal įgavęs kiek kitokią reikšmę.
Ar planuojate, kad tėtis jus lydės prie altoriaus? Ar žinote iš kur kilęs šis paprotys? Seniau mergina buvo laikoma tėvo nuosavybe, kol ji neištekėjo, o po jų ji tapdavo savo vyro nuosavybe. Taigi vestuvių metu, tėtis tiesiog perleisdavo savo nuosavybės teises nuotakos vyrui. Dabar šis ritualas atspindi tą patį, tik pašalinamas moters kaip daikto aspektas iš simbolikos.
Kas yra Medaus mėnuo manau nėra reikalo aiškinti. Bet ar žinote, iš kur šis žodis kilęs? Senovės Airijoje, porai susituokus, tėvai turėjo pasirūpinti, kad jaunieji visada turėtų gėrimo, gaminamo iš fermentuoto medaus, taip vadinamo midaus, kurio užtektų pilnam mėnulio ciklui. Buvo tikima, kad gerdami šį gėrimą jie bus palaiminti susilaukti sūnaus.
Grįžtant į ankstesnius laikus, kai nuotaka būdavo priversta ištekėti per prievartą, jaunikis turėdavo prieš jos valią ją įnešti į naujus namus. Romėnai manė, kad nesiseks, jei nuotaka eidama per slenkstį suklups, todėl kad to išvengti, jaunikis ją įnešdavo.
Viduramžiais nuotakos šleifo ilgis nurodė jos statusą valstybėje. Kuo ilgesnis būdavo nuotakos šleifas, tuo artimesnė jos giminė, luomas, gyventojų sluoksnis, kuriam ji priklausė karalienei ar karaliui.
18 ir 19 a. pirštines buvo tradicinė vestuvių dovana svečiams.
O žinote iš kur atsirado tas paprotys, kad per vestuves turi turėti “Kažką seno, kažką naujo, kažką pasiskolinto, ir ką nors mėlynos spalvos.” Tai yra ištrauka iš seno anglų rimo, kuriuo vadovaujasi daugelis nuotakų ir šiandien. Giminės paprastai pasiūlo kažką sena, kaip ir, mama paskolina savo vestuvinę suknelę ir t.t. Dažniausiai šie elementai yra perduodami iš kartos į kartą. Dabar, norint tą realizuoti ir neturint didelių finansų galima pasiskolintu daiktu pasinaudot vestuvinių suknelių nuoma. Kažką seno gali pasiūlyti senelės, o kažką naujo ir mėlyno, tai jau kiekvienos nuotakos fantazija.
Jei norite, galite apsvarstyti ir įtraukti kai kurias iš šių idėjų ir į savo vestuvių planą. Yra daug įvairių knygų ir žurnalų, kur galite rasti įvairiausių vestuvių tradicijų. Galbūt norėsite įtraukti ką nors iš kitų šalių tradicijų, ką nors iš savo, padaryti vestuvinę šventę visiškai skirtingą nuo rengiamų šiuo metu.

Rodyk draugams

Vestuvės paplūdimyje ir vestuvinė suknelė

2010-08-06

Vestuvės paplūdimyje yra neabejotinai vienas iš populiariausių jaunavedžių pasirinkimų, kurios nori santuokos įžadais pasikeisti labiausiai romantišku būdu. Paplūdimio puikus peizažas: jūra, smėlis, kopos, dangaus fonas suteikia įspūdingą vestuvinį foną ir tikrai užtikrina, svarbiausio Jūsų gyvenimo įvykio įsimintinumą. Tačiau norint, kad viskas būtų idealu reiktų nusipirkti ar išsinuomoti vestuvinę suknelę, kuri puikiai papildytų nuostabų paplūdimio peizažą ir vestuvinei šventei suteiktų dar gražesnį atspalvį.

Renkantis paplūdimio vestuvinę suknelę beveik nėra jokių griežtų apribojimų. Kokį stilių, spalvą, dizainą pasirinkti priklauso nuo Jūsų pačių. Visada pasirinkite tą suknelę kuri geriausiai atspindi Jūsų asmenybę ir kuri dera su jūsų požiūriu į vestuves ir kaip vestuvinė suknelė turi atrodyti. Peržiūrėkite įvarius katalogus, aplankykite suknelių salonus, vestuvinių suknelių nuoma Vilniuje salonus, peržiūrėkite internetines parduotuves arba jei leidžia finansai pasisamdykite asmeninį dizainerį.

Svarbiausia iš anksto apgalvoti visas galimas oro išdaigas. Jeigu bus smarkus vėjas, tai kad suknelė nesišlaistytų į visas puses, geriau pasirinkti ne pūstą, o labiau prie kūno prigludusią suknelę. Taip pat jei dėvėsite nuometą, tai vertėtų pasirūpinti, kad jis būtų įsegtas prie plaukų, kad vėjas vestuvių šventės metu jo netasytų į visas puses.

Jeigu tą dieną švies saulutė ir nebus vėjo, tai galite ceremonijos metu būti ir paleistais plaukais, rinktis daug prašmatnesnes sukneles, tačiau tokius dalykus labai sunku suplanuoti, todėl visada geriau rinktis atsargesnį variantą, kad vestuvinė šventė tą dieną vyktų be jokių nesklandumų ir nepatogumų.

Paprastumas yra svarbiausia taisyklė renkantis paplūdimio vestuvinę suknelę ir aksesuarus. Gėlių girilianda gali būti puikus pasipuošimo akcentas, jeigu vestuvės vyks labiau tropiniame krašte. Dėl avalynės- tai būtų labai nepraktiška dėvėti bet kokius aukštakulnius batelius, nes bus tikras košmaras vaikščioti po paplūdimio smėlį. Lygaus pado elegantiški sandalai ar basutės būtų logiškesnis pasirinkimas. Taip pat kaip kurios nuotakos atsisako dėvėti bet kokios rūšies avalynę ir vaikščioja basomis.

Iš anksto atkreipiant dėmesį į visas galimas situacijas ir netikėtumus, galėsite geriau pasiruošti vestuvėms paplūdimyje ir išsirinkti tinkamą vestuvinę suknelę ir aksesuarus.

Rodyk draugams

Vestuvinės suknelės aksesuarai

2010-07-01

Vestuvės kiekvieniai moteriai yra ne tik didžiausia šventė gyvenime, bet taip pat ir moteriškumo šventė - kiekvienos merginos svajonės kulminacija. Taigi nenuostabu, kad kiekvienose vestuvėse, dėmesio centre būna spinduliuojanti iš grožio nuotaka. Kadangi Jūs tikriausiai planuojate tą daryti tik vieną kartą gyvenime, planuojant vestuvinę šventę ir renkantis vestuvinę suknelę turėtumėte realizuoti visas savo fantazijas.

Vestuvių planavimas gali būti nervinantis ir šiek tiek varginantis procesas, ypač moterims, kurios nusprendė vestuves susiplanuoti pačios. Nuodugnus visų reikalingų padaryti dalykų sąrašas būtų pats protingiausias sprendimas, nenorint praleisti net mažiausių smulkmenų. Vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį turėtų būti atkreipiamas dėmesys yra vestuvinės suknelės aksesuarai. Tai apima juvelyrinius dirbinius, šydą, įvairius plaukų segtukus, keliaraištį, gėlių krepšelius… ir svarbiausia makiažą. Visi vestuvių aksesuarai turėtų būti iš anksto gerai ir atidžiai paruošti ir kaip kiti vestuvių elementai suderinti ir įtraukti į bendrą šventės vaizdą. Vestuvinei suknelei aksesuarų labai patogu yra ieškoti internetinėse parduotuvės, specializuotose parduotuvėse, kataloguose, o jeigu nenorite pirkti, tada suknelių nuoma Kaune, Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste, Jums gali pasiūlyti ir rekomenduoti aksesuarus geriausiai tiksiančius prie Jūsų vestuvinės suknelės.

Juvelyriniai dirbiniai yra dėvimi tam, kad papildytų vestuvinę suknelę. Todėl atsirinkite papuošalus, kurie derėtų prie vestuvių temos ir spalvų, kad viskas gražiai vienas kitą papildytų. Jei turite didelį biudžetą, galite pasirinkti dėvėti asmeniškai Jums pagamintus juvelyrinius dirbinius. Kiekviena nuotaka neturėtų pamiršti su savim turėti smulkios rankinės, į kurią galėtų susidėti bent jau makiažo priemones, smulkiems pataisymams.

Šydas vaidina svarbų vaidmenį vestuvių ceremonijoje, todėl įsitikinkite, kad išsirinkote tinkamą, kuris geriausiai tinka prie Jūsų vestuvinės suknelės. Geriausia vieta rinktis vestuvinės suknelės aksesuarus yra specializuotos vestuvinių suknelių aksesuarų parduotuvės, o jeigu neleidžia finansai geriausia pasinaudoti vestuvinių suknelių nuoma, nes dažnai priderinti priedai išnuomojami kartu su vestuvine suknele.

Yra tikriausiai virš tūkstančio įvairiausių darbų reikalingų pasiruošti prieš specialųjį renginį, todėl gerai įsitikinkite, kad viskas ką reikia padaryti yra įtraukta į sarašą. Geriausią visą planavimą ir suknelės bei aksesuarų paiešką pradėti kuo anksčiau, kad vėliau galėtumėte dėmesį paskirti tik organizaciniams reikalams.

Rodyk draugams

Kaip išsirinkti tobulą vestuvinę suknelę?

2010-06-15

vestuvine suknele

Turbūt didžiausią nerimą dėl vestuvių sukelia tobulos vestuvinės suknelės paieška. Toliau pateikiu svarbiausius klausimus, kuriuos reikia Jums užduoti sau, prieš keliant koją į vestuvinių suknelių parduotuvę ar apsilankant vestuvinių suknelių nuomos salone.

Kiek esate pasiruošusi išleisti?

Jūsų vestuvinė suknelė yra tik maža dalis visų Jūsų vestuvinės šventės išlaidų. Prieš išvykdamos išsirinkti svajonių suknelę, pirmiausia turite nuspręsti, kokią dalį viso vestuvių biudžeto esate pasiruošusi išleisti. Jeigu nenorite daug pinigų išleisti ant vestuvinės suknelės, tai geriausia pasinaudoti vestuvinių suknelių nuoma Kaune ar Vilniuje, nes šiuose miestuose galite rasti didžiausią salonų ir suknelių pasirinkimą Lietuvoje. Nuomos salonuose yra daug puikios išvaizdos vestuvinių suknelių už labai priimtiną kainą. Tačiau, jeigu trokštate išskirtinės suknelės ir suknelės kaina Jums nėra pats svarbiausias kriterijus, tuomet geriausia samdytis asmeninį dizainerį ar užsisakyti individualiai Jums siuvamą vestuvinę suknelę. Suknelių kaina gali būti įvairi, labiausiai ji priklauso nuo audinio medžiagos, suknelės dizainerio, suknelės prašmatnumo. Prieš renkantis suknelę, vertėtų žinoti savo maksimalią biudžeto ribą, ir pagal tai rinktis vestuvinę suknelę.

Ką dėvesite prie vestuvinės suknelės?

Vestuvinė suknelė yra tik dalis Jūsų vestuvinės aprangos. Jums reikia apsispręsti kokius aksesuarus derinsite prie jos. Visi papildomi aksesuarai- bateliai, papuošalai, rankinę ir t.t turi gražiai derėti ir sudaryti harmoniją su Jūsų vestuvine suknele

Stilius

Dabar yra labai daug nuostabaus stiliaus suknelių. Daugelis nuotakų renkasi klasikinio stiliaus sukneles , kitos labiau trokšta šiuolaikines mados tendencijas atitinkančių suknelių. Jūsų vestuvinė suknelė turi derėti prie Jūsų pasirinktos vestuvinės temos. Jeigu tema bus tradicinė, tai geriausiai tam tiks konservatyvaus stiliaus vestuvinė suknelė. Visada svarbu išsirinkti tokį stilių su kuriuo Jūs jausitės geriausiai ir kuris atspindės Jūsų tikrąją asmenybę.
Didžiausia problema, kai nuotakos leidžia vestuvinę suknelę išrinkti savo draugėm, vestuvinių suknelių nuomos ar pardavimo salono konsultantėm, mamom, anytom ir pan. Šio sprendimo Jūs negalite patikėti niekam kitam tik sau pačiai, nes tai Jūsų svarbiausia diena gyvenime ir Jūs turite būti tikra kad išsirinkote gražiausią suknelę, su kuria jausitės savo laimingiausią dieną gyvenime nuostabiai ir pritrenkiančiai.

Rodyk draugams