BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kodėl vestuvinės suknelės yra baltos ir kitos vestuvių tradicijos

suknele

Manote, kad nuotakos visada dėvėjo baltas vestuvines sukneles? Deja, ne. Senovėje nuotakos vilkėjo šviesių atspalvių spalvotas vestuvines sukneles, taip išreikšdamos savo džiaugsmą. Vakarų Europoje baltos vestuvinės suknelės nebuvo populiaros iki karalienės Viktorijos laikų, kuomet ji balta vestuvine suknele, per savo vestuves norėjo pabrėžti savo statusą. Baltos vestuvinės suknelės niekada nereiškė skaistumo, kol krikščionių bažnyčia „neprisegė” ant jų tokios etiketės. Taigi drąsiai galite pridėti šiek tiek spalvų į savo vestuvinę aprangą.
Ansktyviausi vestuviniai žiedai buvo pagaminti iš susuktų kanapių ar žolės kasų. Jie greitai išėjo iš mados ir buvo pakeisti patvariais metaliniais žiedais. Tik maždaug apie 15 amžių, kai deimantai pasirodė rinkoje, atsirado su žiedais susieta stipraus įsipareigojimo simbolika. Ši susižiedavimo tradicija išliko populiari ir šiandieną. Vestuvių juostomis kanapės arba neapipinti žolė buvo anksčiau žiedais. Jie galiausiai sumažėjo iš malonės, pakeičiamas ilgalaikio metalų iki maždaug 15 amžiuje, kai deimantų atėjo į sceną, reikšti vertingą tvirtą įsipareigojimą, tradiciją, kuri moderniausių poros norite išsaugoti.
Pamergių suknelės dabar dažniausiai būna visiškai vienodos. Iš kur atsirado ši praktika ? Prieš daugelį metų nuotakos draugės vilkėdavo tokias pačias sukneles kaip nuotaka, kad suklaidintų piktąsias dvasias, kurios norėjo sunaikinti nuotakos laimę. Tai taip pat padėdavo apsaugoti nuotaką nuo galimo jaunikio varžovo pagrobimo. Linksmi laikai buvo :)
Senovės Romoje santuoka nebuvo teisėta, kol pora nepasibučiuodavo. Bučinys buvo kaip teisinis antspaudas ratifikuojantis sutartį. Šiais laikais šis paprotys taip pat yra išlikęs, tik gal įgavęs kiek kitokią reikšmę.
Ar planuojate, kad tėtis jus lydės prie altoriaus? Ar žinote iš kur kilęs šis paprotys? Seniau mergina buvo laikoma tėvo nuosavybe, kol ji neištekėjo, o po jų ji tapdavo savo vyro nuosavybe. Taigi vestuvių metu, tėtis tiesiog perleisdavo savo nuosavybės teises nuotakos vyrui. Dabar šis ritualas atspindi tą patį, tik pašalinamas moters kaip daikto aspektas iš simbolikos.
Kas yra Medaus mėnuo manau nėra reikalo aiškinti. Bet ar žinote, iš kur šis žodis kilęs? Senovės Airijoje, porai susituokus, tėvai turėjo pasirūpinti, kad jaunieji visada turėtų gėrimo, gaminamo iš fermentuoto medaus, taip vadinamo midaus, kurio užtektų pilnam mėnulio ciklui. Buvo tikima, kad gerdami šį gėrimą jie bus palaiminti susilaukti sūnaus.
Grįžtant į ankstesnius laikus, kai nuotaka būdavo priversta ištekėti per prievartą, jaunikis turėdavo prieš jos valią ją įnešti į naujus namus. Romėnai manė, kad nesiseks, jei nuotaka eidama per slenkstį suklups, todėl kad to išvengti, jaunikis ją įnešdavo.
Viduramžiais nuotakos šleifo ilgis nurodė jos statusą valstybėje. Kuo ilgesnis būdavo nuotakos šleifas, tuo artimesnė jos giminė, luomas, gyventojų sluoksnis, kuriam ji priklausė karalienei ar karaliui.
18 ir 19 a. pirštines buvo tradicinė vestuvių dovana svečiams.
O žinote iš kur atsirado tas paprotys, kad per vestuves turi turėti “Kažką seno, kažką naujo, kažką pasiskolinto, ir ką nors mėlynos spalvos.” Tai yra ištrauka iš seno anglų rimo, kuriuo vadovaujasi daugelis nuotakų ir šiandien. Giminės paprastai pasiūlo kažką sena, kaip ir, mama paskolina savo vestuvinę suknelę ir t.t. Dažniausiai šie elementai yra perduodami iš kartos į kartą. Dabar, norint tą realizuoti ir neturint didelių finansų galima pasiskolintu daiktu pasinaudot vestuvinių suknelių nuoma. Kažką seno gali pasiūlyti senelės, o kažką naujo ir mėlyno, tai jau kiekvienos nuotakos fantazija.
Jei norite, galite apsvarstyti ir įtraukti kai kurias iš šių idėjų ir į savo vestuvių planą. Yra daug įvairių knygų ir žurnalų, kur galite rasti įvairiausių vestuvių tradicijų. Galbūt norėsite įtraukti ką nors iš kitų šalių tradicijų, ką nors iš savo, padaryti vestuvinę šventę visiškai skirtingą nuo rengiamų šiuo metu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Comments are closed.